Scoreboard

Football

6

Professional

Schedule

National Football League playoffs

Wild-card round

Saturday, Jan. 5

AFC: Indianapolis 21, Houston 7

NFC: Dallas 24, Seattle 22

Sunday, Jan. 6

AFC: Los Angeles Chargers 23, Baltimore 17

NFC: Philadelphia 16, Chicago 15



Divisional round

Saturday, Jan. 12

Kansas City 31, Indianapolis 13

Los Angeles Rams 30, Dallas 22

Sunday, Jan. 13

AFC: New England 41, Los Angeles Chargers 28

NFC: New Orleans 20, Philadelphia 14



Conference championships

Sunday, Jan. 20

Los Angeles Rams 26, New Orleans 23 OT

New England 37, Kansas City 31 OT



Super Bowl

Sunday, Feb. 3 at Atlanta

New England (13-5) vs. Los Angeles Rams (15-3), 5:30 p.m. (CBS)



Hockey

6

Junior

Standings/results/schedule

United States Hockey League

Western Conference

Tri-City 26-8-2 54
Des Moines 22-10-4 48
Waterloo 22-10-4 48
Sioux Falls 21-9-4 46
Sioux City 18-11-5 41
Fargo Force 18-13-3 39
Omaha 11-18-4 26
Lincoln 8-23-4 20
Eastern Conference
Muskegon 27-7-2 56
Chicago 22-12-1 45
Dubuque 16-14-6 38
Youngstown 16-14-4 36
Cedar Rapids 16-13-4 36
Central Illinois 15-17-3 33
Green Bay 13-16-5 31
Team USA 13-12-4 31
Madison 8-21-4 20

Monday, Jan. 21

Madison 4, Central Illinois 3

Chicago 4, Team USA 3 OT

Thursday, Jan. 24

Omaha at Waterloo, 7:05 p.m.

Friday, Jan. 25

Central Illinois at Team USA, 6 p.m.

Fargo Force at Muskegon, 6:15 p.m.

Des Moines at Sioux City, 7:05 p.m.

Sioux Falls at Cedar Rapids, 7:05 p.m.

Lincoln at Green Bay, 7:05 p.m.

Dubuque at Madison, 7:05 p.m.

Youngstown at Tri-City, 7:05 p.m.

Saturday, Jan. 26

Central Illinois at Team USA, 6 p.m.

Team USA at Muskegon, 6:15 p.m.

Fargo Force at Chicago, 7:05 p.m.

Tri-City at Des Moines, 7:05 p.m.

Lincoln at Green Bay, 7:05 p.m.

Sioux Falls at Madison, 7:05 p.m.

Youngstown at Omaha, 7:05 p.m.

Cedar Rapids at Waterloo, 7:05 p.m.

Sunday, Jan. 27

Tri-City at Sioux City, 3:05 p.m.

Fargo Force at Chicago, 3:05 p.m.

Youngstown at Omaha, 4:05 p.m.



College men

Results/schedule

Big Ten Conference

Thursday, Jan. 24

Penn State at Michigan, 6:35 p.m.

Friday, Jan. 25

Michigan State at Notre Dame, 6:35 p.m.

Wisconsin at Minnesota, 7:07 p.m.

Saturday, Jan. 26

Michigan State at Notre Dame, 6:05 p.m.

Penn State vs. Michigan, 6:05 p.m.

Wisconsin at Minnesota, 7:07 p.m.



NCHC

Friday, Jan. 25

Denver at Western Michigan, 6:05 p.m.

Colorado College at Miami (Ohio), 6:35 p.m.

Nebraska-Omaha at Minnesota-Duluth, 7:07 p.m.

St. Cloud State at North Dakota, 7:37 p.m.

Saturday, Jan. 26

Colorado College at Miami (Ohio), 6:05 p.m.

Denver at Western Michigan, 6:05 p.m.

Nebraska-Omaha at Minnesota-Duluth, 7:07 p.m.

St. Cloud State at North Dakota, 7:07 p.m.



WCHA

Friday, Jan. 25

Bemidji State at Lake Superior, 6:07 p.m.

Minnesota-Mankato at Northern Michigan, 6:07 p.m.

Ferris State at Bowling Green, 6:37 p.m.

Alaska at Alabama-Huntsville, 7:07 p.m.

Michigan Tech at Alaska-Anchorage, 9:07 p.m.

Saturday, Jan. 26

Ferris State at Bowling Green, 6:07 p.m.

Bemidji State at Lake Superior, 6:07 p.m.

Minnesota-Mankato at Northern Michigan, 6:07 p.m.

Alaska at Alabama-Huntsville, 7:07 p.m.

Michigan Tech at Alaska-Anchorage, 9:07 p.m.



MIAC

Friday, Jan. 25

Augsburg at St. Olaf, 7 p.m.

Gustavus at St. Mary’s, 7 p.m.

Hamline at Bethel, 7 p.m.

Concordia at St. Thomas, 7:30 p.m.

Saturday, Jan. 26

Concordia at St. Thomas, 2:30 p.m.

St. Olaf at Augsburg, 7 p.m.

Bethel at Hamline, 7 p.m.

St. Mary’s at Gustavus, 7:05 p.m.



College women

Schedule

MIAC

Tuesday, Jan. 22

Wisconsin-Eau Claire 4, St. Olaf 0

Friday, Jan. 25

St. Mary’s at Gustavus, 7 p.m.

St. Thomas at Concordia, 7 p.m.

Bethel at Hamline, 7 p.m.

St. Olaf at Augsburg, 7 p.m.

St. Benedict at St. Catherine, 7:30 p.m.

Saturday, Jan. 26

St. Thomas at Concordia, 2 p.m.

Hamline at Bethel, 3 p.m.

Gustavus at St. Mary’s, 4 p.m.

St. Catherine at St. Benedict, 6:30 p.m.

Augsburg at St. Olaf, 7 p.m.



High school boys

Results/schedule

North Dakota

Monday, Jan. 21

Minot 7, Bottineau 1

Tuesday, Jan. 22

Bismarck Century 8, Dickinson 2

Beulah-Hazen at Minot, 7:15 p.m.

West Fargo Sheyenne 6, Grafton-Park River 1

Grand Forks Central 9, Fargo South 0

West Fargo 6, Devils Lake 2

Detroit Lakes 6, Jamestown 1

Grand Forks Red River 4, Fargo North 3 OT

Thursday, Jan. 24

Red Lake Falls at Mayville-Portland, 7 p.m.

Minot at Mandan, 7:30 p.m.

Fargo South at Devils Lake, 7:30 p.m.

Jamestown at West Fargo Sheyenne, 7:30 p.m.



Minnesota

Tuesday, Jan. 22

Moorhead 4, Roseau 2

Warrod 10, Park Rapids 0

Alexandria 5, River Lakes 2

East Grand Forks 4, Thief River Falls 3

Thursday, Jan. 24

Breckenridge-Wahpeton at Park Rapids, 7 p.m.

Detroit Lakes at Prairie Centre, 5:15 p.m.

Fergus Falls at River Lakes, 7 p.m.

Wadena-Deer Creek at Bagley-Fosston, 7 p.m.



High school girls

Results/schedule

North Dakota

Tuesday, Jan. 22

Fargo North-South 6, Grand Forks 2

Dickinson 2, Mandan 1

Thursday, Jan. 24

West Fargo at Bismarck, 7 p.m.



Minnesota

Monday, Jan. 21

Warroad 16, Crookston 0

Tuesday, Jan. 22

Roseau 7, Moorhead 0

Prairie Centre 7, Park Rapids 1

Detroit Lakes 5, Bemidji 3

Brainerd 3, Fergus Falls 2

Thursday, Jan. 24

Warroad at Bemidji, 6:30 p.m.

Moorhead at Detroit Lakes, 7 p.m.

River Lakes at Fergus Falls, 7:15 p.m.



Basketball

6

College men

Results/schedule

Top 25

Monday, Jan. 21

No. 6 Michigan State 69, No. 13 Maryland 55

No. 11 North Carolina 103, No. 10 Virginia Tech 82

No. 9 Kansas 80, No. 24 Iowa State 76

Tuesday, Jan. 22

South Carolina 80, No. 16 Auburn 77

No. 5 Michigan 59, Minnesota 57

Kansas State 58, Texas Tech 45

No. 8 Kentucky 76, No. 22 Mississippi State 55

No. 18 Villanova 80, Butler 72

Northern Illinois 77, No. 14 Buffalo 75

No. 2 Duke 79, Pittsburgh 64

No. 3 Virginia 68, Wake Forest 45

Alabama 74, No. 20 Mississippi 53

Wednesday, Jan. 23

No. 1 Tennessee at Vanderbilt, 6 p.m.

Georgia at No. 25 Louisiana State, 6 p.m.

East Carolina at No. 17 Houston, 7 p.m.

DePaul at No. 12 Marquette, 7:30 p.m.

Colorado State at No. 7 Nevada, 10 p.m.



Big Ten Conference

Monday, Jan. 21

Michigan State 69, Maryland 55

Rutgers 76, Nebraska 69

Tuesday, Jan. 22

Michigan 59, Minnesota 57

Northwestern 73, Indiana 66

Wednesday, Jan. 23

Purdue at Ohio State, 6 p.m.

Wisconsin at Illinois, 8 p.m.



Summit League

South Dakota State 5-1 15-6
Omaha 5-1 11-8
Purdue-Fort Wayne 4-2 12-9
Oral Roberts 4-3 8-14
North Dakota State 3-3 9-11
South Dakota 2-4 8-11
North Dakota 2-5 8-12
Western Illinois 2-5 7-13
Denver 2-5 7-14

Wednesday, Jan. 23

South Dakota at North Dakota, 7 p.m.

Thursday, Jan. 24

Omaha at Fort Wayne, 6 p.m.

North Dakota State at South Dakota State, 7 p.m.

Saturday, Jan. 26

Western Illinois at South Dakota, 3:30 p.m.

Omaha at South Dakota State, 4:15 p.m.

Denver at Fort Wayne, 6 p.m.

North Dakota State at Oral Roberts, 7 p.m.



Northern Sun Intercollegiate Conference

North Division

Northern State 10-2 14-4
Minnesota State Moorhead 8-4 14-6
St. Cloud State 8-4 13-5
Minnesota-Duluth 7-5 10-6
Minnesota-Crookston 6-6 13-8
Bismarck-Mary 4-8 7-11
Minot State 3-9 8-13
Bemidji State 2-10 5-11

North Division

Wayne State 9-3 14-4
Sioux Falls 8-4 13-5
Minnesota-Mankato 8-4 12-6
Augustana 8-4 12-6
SW Minnesota State 5-7 10-8
Winona State 4-8 7-11
Concordia-St. Paul 3-9 8-10
Upper Iowa 3-9 6-12

Friday, Jan. 25

Minnesota State Moorhead at Minnesota-Duluth, 7:30 p.m.

Bemidji State at Minot State, 7:30 p.m.

Southwest Minnesota State at Winona State, 7:30 p.m.

Northern State at St. Cloud State, 7:30 p.m.

Sioux Falls at Upper Iowa, 7:30 p.m.

Minnesota-Crookston at Bismarck-Mary, 7:30 p.m.

Saturday, Jan. 26

Sioux Falls at Winona State, 5:30 p.m.

Bemidji State at Bismarck-Mary, 5:30 p.m.

Northern State at Minnesota-Duluth, 5:30 p.m.

Minnesota-Mankato at Wayne State, 5:30 p.m.

Minnesota-Crookston at Minot State, 5:30 p.m.

Minnesota State Moorhead at St. Cloud State, 5:30 p.m.

Southwest Minnesota State at Upper Iowa, 5:30 p.m.

Concordia-St. Paul at Augustana, 5:30 p.m.

Sunday, Jan. 27

Concordia-St. Paul at Wayne State, 3:30 p.m.

Minnesota-Mankato at Augustana, 3:30 p.m.



Minnesota Intercollegiate Athletic Conference

St. Thomas 10-0 14-1
St. John’s 9-1 13-2
Augsburg 8-3 12-4
St. Olaf 7-4 8-8
Bethel 6-5 9-7
Hamline 5-6 8-8
Carleton 4-7 6-10
Concordia 4-7 5-11
Gustavus 4-7 7-9
St. Mary’s 2-10 6-11
Macalester 1-10 4-12

Monday, Jan. 21

St. Olaf 72, Hamline 66

Bethel 83, Gustavus 64

Concordia 61, Carleton 54

Augsburg 71, Macalester 69

St. Thomas 74, St. John’s 72 OT

Wednesday, Jan. 23

Hamline at Macalester, 7 p.m.

Bethel at Carleton, 7 p.m.

St. Olaf at Gustavus, 7 p.m.

St. Mary’s at St. John’s, 7 p.m.

Concordia at St. Thomas, 7:45 p.m.



North Star Athletic Association

Presentation 6-1 14-7
Bellevue 6-1 12-11
Mayville State 4-3 12-6
Viterbo 3-4 10-11
Dickinson State 3-4 7-11
Dakota State 3-4 8-15
Valley City State 2-5 5-13
Waldorf 1-6 5-15

Friday, Jan. 25

Bellevue at Waldorf, 7:30 p.m.

Dickinson State at Mayville State, 7:30 p.m.

Dakota State at Viterbo, 7:30 p.m.

Saturday, Jan. 26

Dakota State at Waldorf, 5 p.m.

Dickinson State at Valley City State, 5 p.m.

Bellevue at Viterbo, 5 p.m.

Presentation at Mayville State, 5 p.m.



College women

Results/Schedule

Big Ten Conference

Wednesday, Jan. 23

Rutgers at Iowa, 7 p.m.

Thursday, Jan. 24

Michigan at Indiana, 5 p.m.

Illinois at Michigan State, 6 p.m.

Maryland at Ohio State, 7 p.m.

Purdue at Minnesota, 7 p.m.

Northwestern at Nebraska, 7 p.m.

Penn State at Wisconsin, 7 p.m.



Summit League

South Dakota 5-1 17-3
South Dakota State 5-1 13-6
Denver 5-2 12-8
Western Illinois 4-3 8-12
North Dakota State 3-3 6-12
Oral Roberts 3-4 10-10
North Dakota 3-4 8-12
Omaha 1-5 6-12
Purdue-Fort Wayne 0-6 4-14

Wednesday, Jan. 23

Omaha at Fort Wayne, 6 p.m.

North Dakota State at South Dakota State, 7 p.m.

Thursday, Jan. 24

South Dakota at North Dakota, 7 p.m.

Saturday, Jan. 26

Western Illinois at South Dakota, 1 p.m.

Denver at Fort Wayne, 2 p.m.

Omaha at South Dakota State, 2 p.m.

North Dakota State at Oral Roberts, 2 p.m.



Northern Sun Intercollegiate Conference

North Division

Minnesota State Moorhead 12-0 16-2
Minnesota-Duluth 9-3 10-5
Bismarck-Mary 8-4 10-5
St. Cloud State 7-5 10-6
Minnesota-Crookston 5-7 10-8
Northern State 5-7 8-10
Minot State 2-10 7-11
Bemidji State 2-10 4-12

South Division

Augustana 9-3 17-4
Concordia-St. Paul 9-3 13-4
Wayne State 7-5 12-6
Sioux Falls 7-5 12-6
Winona State 6-6 8-8
SW Minnesota State 5-7 8-9
Minnesota-Mankato 3-9 6-10
Upper Iowa 0-12 3-17

Friday, Jan. 25

Minnesota-Crookston at Bismarck-Mary, 5:30 p.m.

Minnesota State Moorhead at Minnesota-Duluth, 5:30 p.m.

Southwest Minnesota State at Winona State, 5:30 p.m.

Sioux Falls at Upper Iowa, 5:30 p.m.

Northern State at St. Cloud State, 5:30 p.m.

Bemidji State at Minot State, 5:30 p.m.

Saturday, Jan. 26

Bemidji State at Bismarck-Mary, 3:30 p.m.

Minnesota-Mankato at Wayne State, 3:30 p.m.

Minnesota State Moorhead at St. Cloud State, 3:30 p.m.

Concordia-St. Paul at Augustana, 3:30 p.m.

Southwest Minnesota State at Upper Iowa, 3:30 p.m.

Minnesota-Crookston at Minot State, 3:30 p.m.

Northern State at Minnesota-Duluth, 3:30 p.m.

Sioux Falls at Winona State, 3:30 p.m.

Sunday, Jan. 27

Concordia-St. Paul at Wayne State, 1:30 p.m.

Minnesota-Mankato at Augustana, 1:30 p.m.



Minnesota Intercollegiate Athletic Conference

St. Thomas 10-0 16-1
Augsburg 9-1 14-3
Bethel 6-4 12-5
Gustavus 6-4 9-8
St. Benedict 6-4 10-7
St. Mary’s 6-4 10-7
Concordia 4-6 7-10
Hamline 4-6 9-8
St. Catherine 4-6 7-10
St. Olaf 3-7 6-11
Macalester 2-8 4-13
Carleton 0-10 3-14

Wednesday, Jan. 23

Concordia at St. Thomas, 5:45 p.m.

Carleton at Bethel, 7 p.m.

Macalester at Hamline, 7 p.m.

Augsburg at St. Catherine, 7 p.m.

St. Benedict at St. Mary’s, 7 p.m.

Gustavus at St. Olaf, 7 p.m.

Saturday, Jan. 26

St. Thomas at Carleton, 1 p.m.

Augsburg at Concordia, 1 p.m.

St. Catherine at St. Olaf, 1 p.m.

Macalester at Bethel, 1 p.m.

Gustavus at St. Mary’s, 1 p.m.

St. Benedict at Hamline, 1 p.m.



North Star Athletic Association

Valley City State 6-1 9-9
Mayville State 5-2 11-6
Bellevue 5-2 14-8
Waldorf 4-3 9-9
Dickinson State 3-4 10-12
Presentation 3-4 7-13
Dakota State 2-5 3-17
Viterbo 0-7 7-13

Monday, Jan. 21

Presentation 87, Oglala Lakota 58

Friday, Jan. 25

Bellevue at Waldorf, 5:30 p.m.

Dakota State at Viterbo, 5:30 p.m.

Dickinson State at Mayville State, 5:30 p.m.

Presentation at Valley City State, 5:30 p.m.

Saturday, Jan. 26

Dakota State at Waldorf, 3 p.m.

Bellevue at Viterbo, 3 p.m.

Dickinson State at Valley City State, 3 p.m.

Presentation at Mayville State, 3 p.m.



High school boys

Results/schedule

North Dakota

Monday, Jan. 21

Wyndmere-Lidgerwood 64, Hankinson 37

Oakes 56, Strasburg-Zeeland 53

Richland 82, Fargo Oak Grove 59

Larimore 64, Thompson 63

Hatton-Northwood 65, Finley-Sharon-Hope-Page 28

Kindred 54, Central Cass 49

Tuesday, Jan. 22

Kidder County 55, South Border 26

Fargo Davies 102, Fargo North 59

Carrington 65, Barnes County North 43

Wahpeton 64, Fargo Shanley 47

West Fargo 79, Grand Forks Red River 57

Fargo South 74, Devils Lake 60

West Fargo Sheyenne 68, Grand Forks Central 56

Edgeley-Kulm-Montpelier 58, Linton-HMB 43

Minot 70, Bismarck 66

Thursday, Jan. 24

Hillsboro-Central Valley at Midway-Minto, 6 p.m.

Edgeley-Kulm-Montpelier at South Border, 6 p.m.

West Fargo at Wahpeton, 7 p.m.

Hankinson at Tri-State, 7 p.m.

Maple Valley at Sargent Central, 7 p.m.

Park River-FL at Finley-Sharon-Hope-Page, 7:30 p.m.

Grafton at Mayville-Portland-CG, 7:30 p.m.

Enderlin at Wyndmere-Lidgerwood, 7:30 p.m.

Devils Lake at Fargo Shanley, 7;30 p.m.

Moorhead at Fargo South, 7:30 p.m.

Northern Cass at Lisbon, 7:30 p.m.

Kindred at Richland, 7:30 p.m.



Minnesota

Monday, Jan. 21

East Grand Forks 83, Dilworth-Glyndon-Felton 73

Tuesday, Jan. 22

Perham 92, Dilworth-Glyndon-Felton 60

Ashby 89, Frazee 62

Battle Lake 80, Clinton-Graceville-Beardsley 60

Moorhead 67, Fergus Falls 60

Alexandria 70, Detroit Lakes 66

Barnesville 66, Crookston 63

Breckenridge 76, Long Prairie-Grey Eagle 49

Henning at Pillager, 7:30 p.m.

Mahnomen-Waubun 69, Moorhead Park Christian 57

Wadena-Deer Creek at New York Mills, 7:30 p.m.

Verndale at Sebeka, 7:30 p.m.

Fertile-Beltrami 81, Climax-Fisher 33

Pelican Rapids 51, Fergus Falls Hillcrest 66

Thursday, Jan. 24

Fergus Falls at Brainerd, 7:15 p.m.

Pequot Lakes at Park Rapids Area, 7:15 p.m.

Hawley at Barnesville, 7:30 p.m.

Thief River Falls at Bemidji, 5:45 p.m.

Detroit Lakes at Crosby-Ironton, 7:15 p.m.

Frazee at Dilworth-Glyndon-Felton, 7:30 p.m.

Perham at Pelican Rapids, 7:30 p.m.

West Central Area at Clinton-Graceville-Beardsley, 7:30 p.m.

Hancock at Wheaton-Herman-Norcross, 7:30 p.m.



High school girls

Results/schedule

North Dakota

Monday, Jan. 21

Four Winds-Minnewaukan 65, New Rockford-Sheyenne 34

Harvey-Wells County 62, Lakota 30

Park River-FL 51, Hatton-Northwood 31

Tuesday, Jan. 22

Finley-Sharon-Hope-Page at Barnes County North, 4:30 p.m.

Fargo Davies 55, Fargo North 33

Mandan 68, Bismarck Legacy 61

Grand Forks Red River 78, West Fargo 60

Fargo Shanley 69, Wahpeton 60

Kidder County 46, South Border 32

Bismarck 50, Minot 30

Bismarck Century 80, Dickinson 27

Ellendale at Midkota, 6 p.m.

Linton-HMB 54, Edgeley-Kulm-Montpelier 41

Hatton-Northwood 47, Hillsboro-Central Valley 43

Carrington 59, LaMoure-Litchville-Marion 53

Wyndmere-Lidgerwood 52, Sargent Central 38

Fargo Oak Grove 64, Hankinson 49

Thompson at Cavalier, 7:30 p.m.

West Fargo Sheyenne 75, Grand Forks Central 24

Devils Lake 79, Fargo South 46

Tri-State 43, Maple Valley 42

Kindred 68, Milnor-North Sargent 60

Richland 61, Enderlin 43

Mayport 35, North Border 33

Thursday, Jan. 24

New Rockford-Sheyenne at Warwick, 4:30 p.m.

Park River-FL at Finley-Sharon-Hope-Page, 6 p.m.

Ada-Borup at Hillsboro-Central Valley, 7 p.m.

LaMoure-Litchville-Marion at Oakes, 7 p.m.

Wahpeton at West Fargo, 7:30 p.m.

Fargo Shanley at Devils Lake, 7:30 p.m.



Minnesota

Monday, Jan. 21

Ashby 47, Fergus Falls Hillcrest 31

New York Mills at Win-E-Mac, ppd

Tuesday, Jan. 22

Ada-Borup 75, Red Lake Falls 21

Fertile-Beltrami 64, Climax-Fisher 43

Fergus Falls 53, Sartell-St. Stephen 28

Moorhead Park Christian 63, Mahnomen-Waubun 46

Underwood 49, Battle Lake 17

Grand Rapids 73, Bemidji 53

Brandon-Evansville 47, Rothsay 35

Hawley 55, Barnesville 51

Breckenridge at Wheaton-Herman-Norcross, 7:30 p.m.

Dilworth-Glyndon-Felton 67, Frazee 53

Pelican Rapids 68, Perham 40

Verndale 55, Walker-Hackensack-Akeley 38

Wadena-Deer Creek 71, Bagley 43

Menahga 78, West Central Area 58

Thursday, Jan. 24

Rothsay at Ashby, 7:15 p.m.

Brandon-Evansville at Browerville, 7:15 p.m.

Pequot Lakes at Detroit Lakes, 7:15 p.m.

Underwood at Fergus Falls Hillcrest, 7:15 p.m.

Parkers Prairie at Battle Lake, 7:30 p.m.

Ada-Borup at Hillsboro-Central Valley, 7:30 p.m.

Crookston at Perham, 7:30 p.m.

Pillager at Henning, 7:30 p.m.

Norman County East/UH at Lake Park-Audubon, 7:30 p.m.

Wadena-Deer Creek at New York Mills, 7:30 p.m.

Sebeka at Verndale, 7:30 p.m.



Swimming

6

High school boys

Results

Tuesday, Jan. 22

West Fargo 95, Fargo South-Shanley 88

Top three finishers

200 medley relay: 1. West Fargo A (Wohl, Hulbert, Chase, Jamison), 1:47.12. 2. Fargo South A (Hollingsworth, Garrity, Mehus, Quibell), 1:48.67. 3. West Fargo B (Emerson, Hjelden, Buresh, Doyel), 1:54.31.

200 freestyle: 1. Hollingsworth, FS, 1:56.58. 2. Binstock, WF, 2:01.81. 3. Chase, WF, 2:01.05.

200 IM: 1. Mehus, FS, 2:08.71. 2. Hjelden, WF, 2:12.10. 3. Jamison, WF, 2:15.42.

50 freestyle: 1. Hulbert, WF, 23.38. 2. Sahli, WF, 24.66. 3. Anderson, FS, 24.86.

1 meter diving: 1. Johnson, FS, 245.30. 2. Thiner, FS, 178.20. 3. Johnson, FS, 161.90.

100 butterfly: 1. Mehus, FS, 58.20. 2. Chase, WF, 59.56. 3. Wohl, WF, 1:01.21.

100 freestyle: 1. Hollingsworth, FS, 50.45. 2. Sahli, WF, 54.00. 3. Emerson, WF, 56.16.

500 freestyle: 1. Roberts, FS, 5:37.12. 2. Hjelden, WF, 5:37.69. 3. Hagen, FS, 5:50.19.

200 freestyle relay: 1. FS A (Mehus, Quibell, Anderson, Hollingsworth), 1:35.71. 2. WF A (Sahli, Binstock, Wohl, Hulbert), 1:35.87. 3. WF B (Emerson, Doyel, Jamison, Hjelden), 1:42.12.

100 backstroke: 1. Wohl, WF, 1:00.59. 2. Binstock, WF, 1:00.63. 3. Quibell, FS, 1:04.36.

100 breaststroke: 1. Hulbert, WF, 1:03.51. 2. Jamison, WF, 1:08.17. 3. Garrity, WF, 1:08.17.

400 freestyle relay: 1. WF A (Emerson, Chase, Binstock, Sahli), 3:38.31. 2. FS A (Anderson, Froiland, Roberts, Hollingsworth), 3:53.13. 3. FS B (Garrity, Johnson, Eichhorn, Hagen), 4:05.89.